Dünya’yı saran corona virüsü yüzünden eğitim sistemi online yani uzaktan eğitim modeline geçmek durumunda kalmıştır. Hal böyle olunca kimimiz için evden eğitim yararlı oldu kimimiz için pek verim alamadığımız bir sistem haline geldi. Online eğitimi nasıl verimli hale getirebiliriz size bu konuda tavsiyeler vermek için bu yazımızı oluşturduk.

Online eğitim sürecinde nasıl ders saatlerimize göre giriyor ders saatimizi kaçırmamaya önem veriyorsak aynı şekilde kendimizi okulda gibi hissetmeliyiz. Pijamayla dersleri dinlememeli, kendimizi ders modunda hissedecek kıyafetler giyerek uyku modumuzdan çıkmalıyız eğer pijamayla ders dinlerseniz derslerinize konsantre olamayabilirsiniz.

Uzaktan eğitimi

Ders sırasında yanınıza su alabilir veya kahve, çay içebilirsiniz ancak yemek yeme işini ders öncesinde ya da dersin sonunda yaparsanız bu sizin için daha iyi olacaktır çünkü bütün dersinizi yemeğe verebilirsiniz. Bir diğer önerebileceğimiz şey ders sırasında telefonunuzun yanında olmamasıdır çünkü telefon eğer önünüzde veya yanınızda olursa gelen bildirim sesi sizin bütün dikkatinizi oraya vermenizi sağlayacaktır. Ve ders sırasında verdiğiniz konsantrenizin kaybolmasını sağlayacaktır. Bu yüzden telefonunuzu ders çalıştığınız odalardan farklı bir odaya koyabilir ya da telefonunuzun sesini kısarak konsantrasyonunuzu derse verebilirsiniz. Dersi dinlerken kalem ve kağıdınız yanınızda olursa öğretmeninizin önemli olduğu yerleri not alarak çalışırsanız bu sizin dersinizin daha verimli bir şekilde işlemenize yardımcı olacaktır. Bu yüzden not tutmaya önem verin.